Rusztowanie elewacyjne (fasadowe) klinowe

Rusztowania klinowe to układ stojaków i rygli łączonych przy pomocy klinów i wpustów. Klinowy system łączenia pozwala nadać rusztowaniu pożądany kształt i tym samym ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Systemowe rozwiązanie jest łatwe i szybkie w montażu oraz spełnia wszystkie wymagania bezpieczeństwa określone przez polskie normy.

Rusztowania choinkowe – klinowe, to produkt wykonany z atestowanych komponentów. Konstrukcje te posiadają deklarację zgodności z Certyfikatem Bezpieczeństwa nr B/02/022/08 wydanym przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.

Rusztowania przyścienne muszą być solidne i niezawodne, cechować się sztywnością dzięki bardzo precyzyjnemu dopasowaniu elementów. Jednocześnie system powinien być otwarty na dopasowanie do konkretnych wymagań firmy budowlanej, przeznaczenia inwestycji oraz ukształtowania terenu. Takie właśnie są nasze rusztowania fasadowe klinowe (choinkowe), które idealnie sprawdzają się w naszym górzystym terenie, gdzie mamy różnice poziomów podłoża, przy zachowaniu sztywności a także możliwości doposażeniu konstrukcji o dodatkowe elementy tj. podesty, drabinki, przejścia.

Zalety rusztowań klinowych

  • doskonale nadaje się do montażu w miejscach, gdzie występują różnice poziomów (schody, wykopy, skarpy, naturalny spadek terenu) oraz w zbiornikach i kominach,
  • poziomy robocze można przestawiać co 50 cm,
  • może być stosowane jako rusztowanie przyścienne – kotwiczone w ścianach, wieżowe, wolnostojące, przestrzenne lub przejezdne,
  • z elementów rusztowania można montować konstrukcje estrad, tymczasowych zadaszeń itp.
  • może posłużyć jako przestrzenna konstrukcja podporowa,
  • unikalne, klinowe połączenia elementów zapewniają wysoką stabilność przez samousztywnianie się rusztowania.